2017 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie realizuje projekt nt.„Aktywizacja osób pozostających bez pracy w wieku powyżej 30 lat i więcej znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie miasto Szczecin III"
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa VI Rynek pracy, Działanie 6.5 Kompleksowe wsparcie dla osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo i poszukujących pracy znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, obejmujące pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy oraz działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku powyżej 29 roku życia znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie miasto Szczecin.
Projekt adresowany jest do osób powyżej 30 lat i więcej zarejestrowanych w PUP Szczecin jako osoby bezrobotne znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy (tj. osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz nisko wykwalifikowane), dla których określono I lub II profil pomocy.
W ramach projektu nt. . „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w wieku powyżej 30 lat i więcej znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie miasto Szczecin III" realizowane będą następujące działania:
obligatoryjnie:
- identyfikacja potrzeb osób pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy ,
- kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych,
fakultatywnie:
- szkolenie,
- staż,
- jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Okres realizacji projektu – 01.01.2017r - 31.12.2017r.
Wnioskowana kwota na realizację projektu – 4 139 936,00 zł (ze środków wspólnotowych 3 518 946,00 zł. i z wkładu krajowego 620 990,00 zł).
Planowane efekty:
- Staż - 150 osób
- Szkolenia - 200 osób
- Jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej - 100 osób
Liczba uczestników projektu – 450 osób w tym:
liczba osób długotrwale bezrobotnych – 50 osób;
liczba osób niepełnosprawnych – 5 osoby
liczba osób w wieku powyżej 50 roku życia – 30 osób
liczba osób o niskich kwalifikacjach – 150 osób
Efektywność zatrudnieniowa:
- dla osób niepełnosprawnych – 33%;
- dla osób długotrwale bezrobotnych – 30%;
- dla osób w wieku 50 lat i więcej– 33%;
- dla kobiet - 39%;
- dla osób o niskich kwalifikacjach – 38%